30 Ekim 1992 yılında, Şişli Kazım Orbay caddesi No: 57 deki adresinde Tofaş - Fiat yetkili servisi olarak faaliyetlerine başlayan servisimiz,. 1994 yılında Fırın sokağa taşınmış, 2007 yılından, 2009 yılına kadar da, şimdiki adresi ile birlikte, iki noktada, ticari araçlar ile binek araçlara iki ayrı noktada servis hizmeti vererek, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmiştir.

     FIAT camiası içinde bir çok yeniliğe öncülük eden servisimiz, satış sonrası klima montajı uygulamasını ilk defa olarak başlatan servis olmuştur.

      FIAT tarafından, 2002 yılında başlatılan, kuş serisi (Doğan, Şahin) ticari araçlara kasa değişim projesinin ilk uygulayıcılarından olan servisimiz, bu aşamada, 200’ e yakın aracın, kasa değişimini gerçekleştirmiştir.

     Koç Holding tarafından gerçekleştirilen, Meslek Lisesi Memleket Meselesi, projesinin en büyük destekçilerinden olan servisimiz, Şişli Endüstri Meslek Lisesindeki, FIAT laboratuarının kurulumuna önderlik yapmış, eğitim konusunda desteklerini halen sürdürmektedir.

     2009 yılının Mayıs ayında, şimdiki adresine taşınan servisimiz, FIAT eğitim merkezinde eğitimlerini tamamlamış, uzman kadrosu ile hizmet vermeye devam etmektedir.